Przed Sesją

Kiedy?
Sesje brzuszkowe są fotograficzną pamiątką z wyjątkowego czasu oczekiwania na przyjście maleństwa. Serdecznie zapraszam zdecydowane, przyszłe mamy na sesje brzuszkowo -macierzyńskie. Niezdecydowane Panie zapraszam do rozmowy telefonicznej, aby rozwiać wątpliwości i przekonać, że warto, że zdjęcia ciążowe są jednymi z najpiękniejszych fotografii na świecie. Z doświadczenia i opowiadań wiem , jak bardzo mamy, które już urodziły, żałują, że nie podjęły tego kroku i zostają bez pamiątki z tego cudownego czasu oczekiwania na nowonarodzone dziecko poza jakimś tam komórkowym zdjęciem sprzed lustra. 😉 Najlepszy czas na sesję to 7 i 8 miesiąc ciąży, ale nie oznacza to, że przyszłe mamy nie mogą zaplanować sesji przed siódmym miesiącem lub tuż przed porodem. Planując termin sesji warto uwzględnić wielkość brzuszka i na ile pozwala on na swobodne poruszanie się, uczestniczenie w sesji, w miarę dobre samopoczucie.

Towarzystwo? Dlaczego nie?

W sesji ciążowej może wziąć udział mąż, tata dziecka i rodzeństwo dziecka. W przypadku uczestnictwa rodzeństwa w sesji, konieczne jest zapewnienie opieki dziecku podczas indywidualnych ujęć mamy, aby nie rozpraszało uwagi modelki.

Miłość mlekiem płynąca

Czyli to, co naturalne i co bliskie sercu każdej z kobiety – jeden z największych cudów natury – karmienie piersią.

Maluszki (0-12 miesięcy)

Najlepszym czasem na wykonanie noworodkowej sesji fotograficznej są pierwsze dwa tygodnie życia maleństwa. Maleństwa wówczas dużo śpią i jest spora szansa, że nasz model będzie pięknie współpracował. Zdarza się oczywiście, że maluszek danego dnia nie ma ochoty na zostanie gwiazdą fotografii noworodkowej :) Starsze niemowlęta z reguły mają już w miarę regularny tryb dnia. Warto zadbać by maluch w porze sesji był wypoczęty. Najlepiej zaplanować ją po porze drzemki i posiłku, kiedy większość dzieci jest szczęśliwa i zadowolona. Doskonałymi okazjami na wykonanie sesji fotograficznej dziecka są ważne daty i wydarzenia, aby udokumentować szybko biegnący czas. Mogą to być pierwsze urodziny, pierwsze samodzielne kroki.

Maluchy

Z dwulatkami lub trzylatkami również warto planować sesje fotograficzne. Należy wziąć pod uwagę pory drzemki i nasilenia zmęczenia w ciągu dnia. Z doświadczenia wynika, że większość dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym najlepszą formę prezentuje tuż po śniadaniu. Jest to z reguły około dwóch, trzech godzin, kiedy możemy liczyć na satysfakcjonującą współpracę, miłą zabawę i uchwycenie emocji.

Dorośli

Osoby dorosłe same decydują o ulubionej porze. Podczas sesji plenerowych warto umówić się w porze zachodzącego słońca kiedy zagwarantujemy sobie piękne, plastyczne światło.

Ubiór i… gadżety!

Zdjęcia ciążowe są tak indywidualna sesją, że wymaga szczegółowych ustaleń dopasowanych do Mamy, jej osobistych oczekiwań, gustu czy możliwości. Warto przemyśleć obecność w zdjęciach przedmiotów sentymentalnych, limitem jest jedynie nasza wyobraźnia/kreatywność. :)

W co się ubrać?

Jak najprościej! Przyznaję, lubię prostotę i minimalizm. Pamiętajmy jednak, że natłok barw, wzorów, faktur nie może zdominować fotografii. Moim celem jest uchwycenie Was i Waszych dzieci, takich, jakimi jesteście. Zależy mi przede wszystkim na pokazaniu Waszych relacji i uczuć, a nie prezentowaniu kolejnych zestawów ubrań. Na życzenie wykonuję również sesje stylizowane, podczas których współpracuję z Ulla Couture:
https://www.facebook.com/UllaCoutureArt?fref=ts
to jest już szczypta szaleństwa i koloru, polecam z całego serca jej stronę.

Czy musimy jeszcze o czymś pamiętać?

Tak! Dla maluszków zawsze zabieramy coś na małą przekąskę i picie! Nie zapominając o kilku ulubionych zabawkach, aby maluch czuł się pewnie, a my szybciej przełamali lody i uzyskali dużo pozytywnej energii oraz uśmiechu. Panie upraszam o pamięć do makijażu. Może być troszkę mocniejszy od tego jaki nosicie na co dzień, będzie mniej wyeksponowany na zdjęciach. Pamiętajcie też o możliwości dokonania drobnych poprawek w trakcie sesji. O photoshopowym odchudzaniu, zakłamaniu i poprawianiu urody poza delikatnym retuszem u mnie można zapomnieć… Nie ten adres. Stawiam na naturalność, emocje u mnie są sercem zdjęcia! Najważniejsze, abyście czuły się piękne i wyjątkowe, bo takie jesteście. Zdjęcia, które robię, mają być dla Was pamiątką na całe lata, a Wy macie na nich wyglądać prawdziwe ale i wyjątkowo.